سینوس لیفت چیست؟

» سینوس لیفت چیست؟

به بالا بردن کف سینوس فک بالا جهت رسیدن به ارتفاع مناسب استخوان جهت کاشت ایمپلنت سینوس لیفت می گویند، که بسته به میزان از دست رفتن استخوان دو نوع سینوس لیفت باز ( Open Sinus Lift ) و سینوس لیفت بسته ( Close Sinus Lift ) تقسیم بندی می شود.


چرا سینوس لیفت را باید انتخاب کنیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که موجب می شود لیفت سینوس ضروری باشد:

بسیاری از افرادی که یک یا چند دندان خود را در فک بالا از دست داده‌اند؛ مخصوصا دندان های عقب یا آسیا استخوان کافی که بتوان پایه ایمپلنت را در آن کاشت ندارند چون به علت آناتومی و استخوان بندی فک آنها، قسمت عقب فک بالا استخوان کمتری نسبت به فک پایین دارد.

ممکن است استخوان فک به علت بیماری های دهان و دندان مخصوصا تحلیل لثه یا عفونت لثه از بین رفته باشد.

از دست دادن یک یا چند دندان می تواند به تحلیل استخوان منجر شو.د زمانی که دندان را می کشید استخوان شروع به جذب شدن توسط بدن می کند.

اگر دندان برای مدت زیادی خالی بماند و جایگزین نشود معمولاً استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت دندان در آن ناحیه وجود نخواهد داشت.

سینوس فک بالا ممکن است به استخوان فک بسیار نزدیک باشد بنابراین ارتفاع استخوان فک برای کاشت پایه ایمپلنت کافی نیست. شکل و سایز سینوس در هر فرد متفاوت است و همچنین ممکن است با افزایش سن بزرگ‌تر شود.


درباره سینوس لیفت باید بدانید:

• تا زمانی که دندانهای آسیای بزرگ و کوچک (مولر و پره مولر) وجود دارند سینوسها در محل طبیعی خود قرار دارند. ولی با از دست رفتن این دندانها سینوسها رشد کرده و استخوان موجود در فک بالا را از بین میبرند.

• و از طرفی از دست دادن دندانها خود باعث تحلیل استخوان میشود.

• سرعت از دست رفتن این استخوانها در افراد مختلف متفاوت است.

• از بین رفتن استخوان باعث میشود که به هنگام جایگذاری ایمپلنت استخوان کافی و بستر مناسب برای آن وجود نداشته باشد.

• میزان استخوان باقی مانده از طریق تهیه رادیوگرافی وبه طور دقیقتر از طریق سی تی اسکن قابل ارزیابی میباشد.

• لذا در افرادی که مدت نسبتا زیادی از کشیدن دندانها سپری میشود جراحی بالا بردن سینوس یا sinus lift جهت حل این مشکل انجام میشود.

• یکی از جراحی های بازسازی متداول قبل از جایگذاری ایمپلنت میباشد.


عوارض سینوس لیفت چیست؟

• پس از انجام جراحی و از بین رفتن تاثیر داروی بیهوشی ممکن است در قسمت جراحی کمی احساس درد کنید که کاملاً طبیعی است و توصیه می‌شود تا از بین رفتن کامل درد از داروهای مسکن استفاده کنید.

• ممکن است پس از سینوس لیفت تا چند روز محل جراحی متورم شود که برای رفع آن توصیه می‌شود از کیسه آب یخ استفاده کنید.

• خونریزی پس از جراحی معمولاً اتفاق می‌افتد و که به صورت ترکیب بزاق و خون می‌باشد.که برای رفع آن توصیه می‌شود چای کیسه‌ای را در محل خونریزی به مدت 15 دقیقه قرار دهید.

• برای جلوگیری و مراقبت از عفونت‌های پس از جراحی حتماً مصرف آنتی‌بیوتیک را همراه قرص‌های تجویزی متخصص ادامه دهید.


قیمت جراحی سینوس لیفت

میزان موفقیت یک ایمپلنت به میزان Osteointegration (اصطلاحا جوش خوردن ایمپلنت استخوان) در دراز مدت بستگی دارد که آن نیز بستگی به ثبات اولیه یعنی تراکم کرتکس استخوانی و کیفیت آن و ثبات ثانویه یعنی رشد پیش رونده استخوانی در اطراف تماسی سطوح ایمپلنت دارد.

بنابراین در شرایط نقص استخوانی افزایش کمیت استخوان بسیار مهم و تاثیر گذار است تا حدی که بتوان ایمپلنت داخل استخوانی را با طول مناسب در نواحی خلفی – طرفی ماگزیلا جای دارد. بنابراین تجویز بالا بردن کف سینوس با گسترش مشخص، یکی از راه ها می باشد.
آخرین مطالب این وبلاگراز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
استخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی  ساخت وبلاگ