باندینگ دندان

» باندینگ دندان

باندینگ دندان یک روش دندانپزشکی است که به منظور جبران نقص های رزین کامپوزیتی مورد استفاده قرار می گیرد. این رزین ها دارای رنگی کاملا طبیعی است.

از این نوع رزین می توان در حین قالب بندی دندان ها و پوشش دهی دندان ها را نیز بررسی نمود.

از مزیت های باندینگ دندان می توان این نکته را بیان نمود که باندینگ جزو بهترین روش های محافظت از بخشی از ریشه دندان است که بیرون از لثه قرار گرفته است.


تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام عمل باندینگ


باندینگ روشی بسیار سریع است و می تواند تنها در یک جلسه انجام شود. این روش راهی ارزان برای پوشاندن نواقص جزئی در دهان است. این روش در مقایسه با سایر روش ها بسیار مقرون به صرفه و سریع است. باندینگ در صورت مراقبت صحیح می تواند مدت زمان زیادی دوام بیاورد.


باندینگ در چه مواردی کاربرد دارد؟

• دندان‌هایی که شکسته‌اند یا دچار لب‌پریدگی شده‌اند.

• دندان‌هایی که نیاز به تغییر رنگ و یا تغییر شکل و اندازه دارند.

• اگر بین دندان‌های جلو فاصله باشد، می‌توان از باندینگ برای رفع این مشکل استفاده کرد.

• به طور کلی، باندینگ روش ارزان و مناسبی برای رفع برخی ایرادات دندان‌ها می‌باشد.مزایای باندینگ

• کم هزینه بودن درمان

• انجام درمان تنها در یک جلسه ی درمانی

• حفاظت از مینای دندان

• قابلیت ترمیم پذیری

• عدم نیاز به داروی بی حسی


معایب باندینگ

• رنگ پذیری بیشتر نسبت به دیگر درمان های زیبایی دندان

• طول عمر کمتر نسبت به دیگر درمان های زیبایی دندان

• آسیب پذیری بیشتر نسبت به دیگر درمان های زیبایی دندان


مراقبت های بعد از باندینگ

دندان تحت باندینگ نیازی به مراقبت ویژه ندارد و رعایت بهداشت معمول دهان کافی است. حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و حداقل یک بار نخ دندان بکشید و به طور منظم برای چکاپ و تمیز کاری دندان به دندانپزشک مراجعه کنید.

چون مواد باندینگ ممکن است جدا شوند، باید از عاداتی مانند جویدن ناخن، جویدن مداد، یخ یا اشیاء سخت دیگر اجتناب کنید و از دندان باند شده برای باز کردن در ظروف یا شکستن مغزها استفاده نکنید. اگر متوجه هر گونه لبه تیز در دندان باند شده تان شدید یا اگر احساس عجیبی هنگام جویدن یا گاز گرفتن داشتید، به پزشک خود مراجعه کنید.

در طی دو سه روز اول به بیماران توصیه می‎شود تا از کشیدن سیگار و غذایی که ممکن است باعث لکه‎دار شدن دندان‌ها شوند، اجتناب کنند. اما بعد از حدود 48 ساعت دندان‎های شما نیاز به مراقبت‏‌های اضافی خاصی ندارند. با این حال شما باید از عاداتی مثل جوییدن مداد، ناخن یا هر شی سخت که ممکن است باعث شکستگی کامپوزیت شود، خودداری کنید.


هزینه انجام باندینگ

هزینه باندینگ دندان با توجه به شرایط دندان، تعداد دندان‌های ترمیم شده، درمان‌های اضافی انجام شده به همراه باندینگ و دستمزد دندانپزشک متخصص که فرآیند درمان را بر روی شما انجام می‌دهد، متفاوت می‌باشد. با توجه به اینکه ممکن است خدمات بیمه شما بخشی از هزینه درمان را پوشش دهد، لازم است قبل از شروع درمان با کارشناسان بیمه در این رابطه صحبت شده و اطلاعات لازم دریافت شود


تفاوت بین باندینگ و ونیر

استفاده از ونیرهای سرامیکی، راهکاری شناخته شده برای اصلاح دندان‌های ناقص است. این مواد از ماندگاری بالا، ظاهری بسیار طبیعی و مقاومت خوبی در برابر تغییر رنگ برخوردار هستند. با این حال ترمیم آن‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.

ونیرها می‌بایست در آزمایشگاه‌های ویژه‌ای خارج از مطب پزشک ساخته شوند و از این رو امکان تکمیل فرایند درمان در طی یک جلسه کاری وجود نخواهد داشت.
آخرین مطالب این وبلاگاستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز  ساخت وبلاگ